Instalacja gazowa LPG 3 generacji

Na czas montażu instalacji gazowej samochód zastępczy gratis.

» AutoGaz Pszczyna » Instalacje Gazowe LPG » Instalacja gazowa LPG 3 generacji

Instalacja gazowa LPG 3 generacji

Landi Renzo od początku ich powstania, w czasie całej produkcji podlegają surowemu systemowi kontroli jakości i posiadają certyfikat BVQI zgodnie z międzynarodową normą BS EN ISO 9001. System Wtrysku Gazu IGS posiada Homologację Europejską wg poprawki 01 do regulaminu nr 67 ONZ, a montujące go zakłady są zgłoszone w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej.

Istnieją dwa rodzaje zbiorników: walcowe i toroidalne (w kształcie koła zapasowego). Produkowane są w wielu rozmiarach (różne pojemności, długości i średnice). Rrma LANDI RENZO opracowała system IGS (Injection Gaś System)-System Wtrysku Gazu.

IGS przeznaczony jest do wszystkich samochodów z wtryskiem wielopunktowym, a w szczególności do tych wyposażonych w bardzo długie i wykonane z tworzyw sztucznych kolektory ssące. IGS jest nadciśnieniowym systemem zasilania, wykorzystującym ideę rozprężania gazu i podania go w fazie lotnej bezpośrednio do kolektora ssącego. Podanie gazu bezpośrednio do kolektora ssącego decydująco wpłynęło na właściwości systemu:

  1. - moc silnika podczas pracy na gazie porównywalna™ jest z mocą jego pracy na benzynie
  2. - zminimalizowanie niebezpieczeństwa wystąpienia zjawiska "powrotu płomienia" ,tzw. strzałów" w układzie dolotowym, mogących występować w tradycyjnych układach (powodujących zniszczenie kolektora ssącego, obudowy filtra powietrza czy precyzyjnych układów pomiaru powietrza -przepływomierzy)
  3. - komfort i łatwość eksploatacji, bezobsługowość
  4. - możliwość zastosowania w większości modeli samochodów
  5. - rozbudowana diagnostyka sygnalizująca kierowcy stan systemu
  6. - bezpieczeństwo.

Zastosowanie elektrozaworu z wymiennym filtrem, reduktora o odpowiednie konstrukcji oraz regulatora krokowego, dystrybutora i wtryskiwaczy z możliwie dużymi przekrojami wewnętrznymi czyni system IGS jednym z najbardziej odpornych na zmienną jakość gazu i zanieczyszczenia w nim zawarte wśród systemów tej generacji dostępnych na polskim rynku.

Reduktor- parownik jest włączony w obieg układu chłodzenia silnika. W wyniku podgrzania ciekły gaz przechodzi w stan lotny. Prosta konstrukcja urządzenia zapewnia długą i bezawaryjną eksploatację.

Przełącznik rodzaju pracy - umieszczony w kabinie kierowcy, automatycznie przełącza zasilanie z benzyny na gaz. Każde wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie powoduje start na benzynie i automatyczne przejście na gaz, po osiągnięciu przez reduktor odpowiedniej temperatury i po przekroczeniu pewnej prędkości obrotowej (funkcje programowalne). Możemy oczywiście ręcznie przełączać na benzynę a w razie awarii układu benzynowego system umożliwia awaryjne uruchomienie z samego gazu. Tryb pracy oraz poziom ilości gazu w zbiorniku • sygnalizują odpowiednie diody.

Regulator krokowy - jest modułem wykonawczym. Zawiera dwa silniki krokowe sterujące ilością gazu dostarczanego do kolektora ssącego oraz elektrozawór "cut off" odpowiedzialny za odcinanie dopływu paliwa podczas hamowania silnikiem, w trakcie pracy na benzynie, a takie w razie awarii systemu. Prosta konstrukcja, zastosowanie sprawdzonych w poprzednich systemach silników krokowych czyni również ten element odpornym na zmienna jakość gazu.

Dystrybutor - rozdziela paliwo na poszczególne cylindry silnika doprowadzając je do wtryskiwaczy (dysz z kalibrowanymi otworami) umieszczonych w kolektorze ssącym.

Centrala sterująca - integralna część systemu, zbiera informacje z czujników fabrycznych pojazdu oraz własnych, analizuje je, a następnie w oparciu o wewnętrzny program steruje ilością gazu. Zarządza pracą regulatora krokowego zapewniając optymalne zużycie gazu, idealne właściwości jezdne oraz minimalną emisję spalin. Autoryzowany serwis odpowiednio programuje centralę dla określonego samochodu oraz modyfikuje poszczególne parametry jej pracy dostosowując system do potrzeb i wymagań Klienta oraz Jego samochodu.

Elektrozawór z filtrem - odcina dopływ gazu ze zbiornika a zintegrowany z nim pojemny odstojnik z wymiennym filtrem zatrzymuje nieczystości.

INSTALACJE STAG 300 PLUS!
Specjalizujemy sie w montażu instalacji gazowych STAG

ZAPRASZAMY DO NASZEJ FIRMY
DLACZEGO U NAS ?

AUTOGLEŃSK:
  • Wieloletnie doświadczenie w montażu instalacji gazowych
  • Samochód zastępczy na czas montażu instalacji gazowej
  • 5 lat gwarancji na instalację gazową